Home Learning- Week One
Home Learning- Week One
Home Learning- Week One
Home Learning- Week One

Home Learning- Week One

Regular price £4.99
Unit price  per 

Week One

If you want your children to practise their English skills this summer, then this lesson and resource pack is for you! In it, you'll find:

  1. A five-day lesson planner;
  2. Five videos, one for each day of the week, introducing and explaining the day's tasks;
  3. Powerpoint slides for each lesson;
  4. An independent task for your children to complete. 

For a sneak peak at the resources, take a look at the gallery below.

Happy learning, everyone!